Перейти до основного вмісту

Публікації

Урок .Громадянська освіта.

Демократія Демократія — це ім’я, яке дають народу, коли потребують його. Робер де Флер Мета:  повторити, систематизувати та узагальнити знання, здобуті учнями впродовж вивчення теми «Демократія»; з’ясувати як учні вміють застосовувати знання, користуватися фактичним матеріалом, хронологією, вживати термінологію, розв’язувати  проблемні  задачі ; розвивати навички самоконтролю, вміння користуватися одержаними знаннями, продовжити формування вміння висловлювати власне ставлення до проблем, що розглядаються; сприяти вихованню пізнавального інтересу учнів до вивчення громадянської освіти, та повагу до історичного минулого людства . Тип уроку: узагальнення та систематизації знань. Форма проведення: нетрадиційна: вікторина «На крилах демократії» Основні поняття: демократія, політична система, мажоритарна, пропорційна, змішана виборчі системи, представницька, пряма демократія. ХІД УРОКУ Тема нашого сьогоднішнього уроку «Демократія». Наша мета – ...
Останні дописи

Урок Основи трудового законодавства.

Трудова дисципліна. Матеріальна відповідальність. Поняття трудової дисципліни. Дисциплінарна відповідальність Трудова дисципліна - це порядок взаємовідносин учасників трудової діяльності, передбачений правилами внутрішнього розпорядку підприємства, установи, організації, необхідний при виконанні будь-якої суспільної праці. Порушенням трудо­вої дисципліни є протиправне, провинне невиконання праців­ником трудових обов'язків. Дисциплінарні стягнення, передбачені законодав­ством за порушення трудової дисципліни, - це  догана і звільнен­ ня з роботи. Для окремих категорій працівників дисциплінарна відповідальність настає згідно зі спеціальними статутами про дисципліну. За порушення трудової дисципліни на працівника може бути накладено тільки одне дисциплінарне стягнення. До накладення стягнення від порушника повинно бути затребуване відповідне пояснення у письмовій формі. Стягнення накладається безпосередньо за виявленням провини, але не пізніше як за один місяць з дня...

Урок. Громадянська освіта

Людина і держава Мета: розкрити суть взаємовідносин особи і суспільства; пояснити особливості взаємовідносин особи і держави; розглянути права людини крізь призму відносин «людина — держава»; визначити роль держави та державних інституцій щодо захисту прав людини та прав дитини. Хід уроку 1. Що таке держава? 2. Які ознаки та функції має держава? 3. Що означає поняття «особа»? 4. Що таке суспільство? 5. Як пов’язані між собою особа та держава? *** Відносини держави та фізичної особи зазвичай ґрунтуються на взаємних правах, обов’язках та відповідальності, які конкретизуються в конституції та інших нормативно-правових актах. При цьому слід звернути увагу на те, що в сучасному світі діють міжнародні стандарти в галузі прав людини і держави зобов’язані встановити у своєму внутрішньому законодавстві такий правовий статус людини і громадянина, що відповідає цим стандартам. *** ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. На вашу думку, хто така людина? ...

Урок.Основи трудового законодавства.

Соціальні гарантії та соціальний захист працівників Сучасну модель зайнятості населення в Україні характеризує наявність системи прав та гарантій громадян у цій царині. У розвиток конституційного права особи на працю кожен має право на вільно обрану зайнятість. Право на зайнятість забезпечується низкою додаткових прав у цій сфері. Законодавство України про зайнятість населення передбачає систему загальних, спеціальних та додаткових гарантій реалізації громадянами права на зайнятість. По-перше, кожен має право на вільний вибір місця, виду діяльності та роду занять, яке забезпечується державою шляхом створення правових, організаційних та економічних умов для такого вибору. Реалізація права на вибір місця, виду діяльності та роду занять здійснюється шляхом самостійного забезпечення особою своєї зайнятості чи звернення з метою працевлаштування до роботодавця або за сприяння центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової...