Перейти до основного вмісту

Урок №31. Громадянська освіта. (група 21)



Школа - простір демократії



План уроку: 
1. Шкільна громада. 
2. Взаємодія учнів, учителів, батьків, шкільної адміністрації в організації шкільного життя. 
3. Врядування та управління школою. 
4. Шкільне самоврядування (учнівське, вчительське, батьківське).
5. Принципи та цінності учнівського самоврядування. 
6. Моделі учнівського самоврядування. 
7. Школа і місцева громада.


  • Наведіть приклади форм безпосередньої участі громадян у місцевому самоврядуванні. 
  • Назвіть відомі вам органи учнівського самоврядування в школі. Чим вони займаються?




Вивчення нового матеріалу

Шкільна громада – група учасників освітнього процесу, об’єднаних спільністю інтересів, що ставить перед собою певні спільні завдання, новий тип відносин, характерною рисою якого є взаємодія всіх його учасників заради досягнення спільної мети.
Громадське самоврядування в закладах освіті – це право учасників освітнього процесу колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти.
В закладі освіти можуть діяти (згідно ст. 28 Закону України «Про освіту»):
-   органи самоврядування працівників закладу освіти; - органи самоврядування здобувачів освіти; - органи батьківського самоврядування.
Принципи самоврядування у сфері освіти:
-   пріоритет прав і свобод людини і громадянина;
-   верховенство права;
-   взаємна повага та партнерство;
-   прозорість;
-   відкритість та гласність;
-   обов’язковість дотримання досягнутих домовленостей; - взаємна відповідальність сторін.

Домашнє завдання

  1. Поясніть вислів «Школа є сходинкою для підготовки громадянина до життя та діяльності в демократичному суспільстві»?
  2. Підготуйте доповідь на тему "Які функції має виконувати самоврядування в нашому закладі, які питання воно має розв’язувати".





Популярні дописи з цього блогу

Практичне заняття. Громадянська освіта. (група 21)

Практична робота "Створюємо шкільні правила разом" Шановні учні, ! Пропоную вам взяти участь у створенні Кодексу поведінки в нашому навчальному закладі. Запропонуйте свої правила  поведінки учнів під час уроків, перерв, заходів та на території школи  та варіанти покарань за їх порушення. 

Громадянська освіта.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО Мета:   пояснити як співвідносяться і взаємодіють між собою громадянське суспільство і правова держава;   зрозуміти  важливість пріоритету інститутів громадянського суспільства у державі. ХІД УРОКУ: Актуалізація опорних знань  Зіставте поняття «політична партія» та «громадянська організація», порівнюючи їх значення для демократії.  Мотивація навчальної діяльності  Який зв'язок існує між участю людей у громадському житті та рівнем розвитку країни? Чому держава, мешканці якої активні у громадському житті, розвивається краще? Вивчення нового матеріалу Громадянське суспільство  – це саморегульоване суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей, які вступають у недержавні організації та об’єднання з метою захисту своїх законних інтересів і досягнення своїх цілей. Влада в такому суспільстві будується не на силі, а на авторитеті, а держава виконує регуляторну функцію. Інститути (складові ...